close
Bota

KAJRO: VRITEN 10 EKSTREMISTË, 400 ARRESTOHEN

Forcat egjiptiane të sigurisë kanë vrarë 10 ekstremistë dhe kanë arrestuar 400 të dyshuar, në mesin e të cilëve edhe luftëtarë të huaj, në operacion e armatosur kundër islamistëve në Sinai, kumtoi sot Armata egjiptiane. Në ofensivën më të re të forcave të sigurisë deri më tani janë vrarë gjithsej 38 ekstremistë. /Agjencitë/

Art Channel

The author Art Channel