close
Bota

GJERMANI:  ZJARR NË AEROPORTIN E FRANKFURTIT

272891-mUlsGdobvl

Në Aeroportin e Frankfurtit, një ndër më të mëdhenjtë në Gjermani, ka shpërthyer një zjarr pasi është djegur një rimorkiator që ndihmon avionët të marrin pozicionin e parkimit.

Administrata e aeroportit deklaroi se nga zjarri nuk ka të vdekur ose të lënduar. Zjarri ka dëmtuar rimortikatorin dhe avionin, ndërsa pas intervenimit të zjarrfikësve të aeroportit zjarri është fikur. Theksohet se zjarri nuk ka penguar uljen dhe largimin e avionëve. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia