close
Rajoni

GASHI: DËSHMITARI “X” KA KËRKUAR AZIL POLITIK

gashi-587×330

“Çështja do të trajtohet në bazë të Konventës Ndërkombëtare”


Ministri i Brendshëm i Kovovës, Bejtush Gashi, ka deklaruar se dëshmitari ‘X’ i PD, Albert Veliu i njohur si ‘Babale’, ka kërkuar azil politik në Kosovë . Ministri Gashi ka theksuar se Kosova po kryen të gjitha procedurat përkatëse për kërkesën e ‘Babales’.

Për dëshmitarin X Kosova po kryhen të gjitha procedurat përkatëse për zilin politik të Albert Veliut. Kjo deklaratë ëhstë bërë nga Ministri i Punëve të Brendshme, të Kosovës Bejtush Gashi. Dy ditë më parë, Kosova kërkoi të dhëna për çështjen dhe për sigurinë e Albert Veliut, ndërsa ministri bën me dije se çështja do trajtohet në bazë të Konventës Ndërkombëtare.

I shoqëruar nga ambasadori i Shqipërisë, Qemal Minxhozi, minsitri Gashi  sot vizitoi pikat kufitare në Morinë dhe Shishtavec. Bashkëpunëtori X” i PD, Albert Veliu, denoncoi Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se trafikon lëndë narotike. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia