close
Sport

FUTBOLL: PËRPLASJE “HORROR” NË RUMANI

Rumani lëndimi i lojtarëve

Futbollisti dërgohet në spital pavetëdije


 

Një përplasje kokë me kokë e dy futbollistëve në Ligën e Rumanisë i la të shtangur për disa minuta tifozët e dy skuadrave.

Denis Harut dhe Benjamin Kuku ishin protagonistë të kësaj ngjarje të “tmerrshme” në ndeshjen në mes të ASC Poli dhe Sepsi OSK.

Pas ndihmës së parë, mbrojtësi 19 vjeçar, Harut u dërgua me urgjencë në spital ndërsa sulmuesi, Kuka u dërgua jashtë fushës.

Megjithatë thuhet se futbollistët janë duke u shëruar dhe tashmë janë jashtë rrezikut për jetë. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia