close
Bota

BRUKSEL: BE NUK PLANIFIKON SANKSIONE NDAJ SIRISË

012F2D2F-882A-42C5-B21D-82AF85EE3FB1_cx0_cy2_cw0_w1023_r1_s

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën sulmet e para të koordinuara Perëndimore në Siri. Pasi Britania dhe Franca iu bashkuan Shteteve të Bashkuara në sulmet ajrore në caqet qeveritare, liderët Perëndimorë kanë diskutuar për diplomacinë në takimin në Luksemburg.

Në takimin në Luksemburg, ministrat është pritur që të nisin një deklaratë përmes së cilës lënë mundësinë e hapur për sanksione në udhëtim apo ngrirje të aseteve për sirianët, mirëpo diplomatët nuk kanë arritur të marrin ndonjë vendim veçanërisht për rusët. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia